TOP 5 Błędów w pielęgnacji domowej stóp

Przy każdej pierwszej wizycie zawsze przeprowadzam wywiad na temat pielęgnacji domowej bo w końcu coś się wydarzyło i coś poszło nie tak. 90% klientów siadających na fotelu ma niewłaściwą pielęgnację domową. I 90% klientów już po pierwszej wizycie i otrzymaniu wskazówek które usłyszą odczuwa poprawę.

Jakie są najczęstsze błędy w pielęgnacji domowej?

 • Tarki metalowe i pumeksy
  Pumeksy pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa, kiedy tak naprawdę nic nie było w sklepach , teraz to siedlisko bakterii i grzybów. Tarki metalowe to prawdziwa zbrodnia dla skóry, szarpią i ranią delikatną część podeszwową, to tak jakby zrobić sobie peeling na twarzy za pomocą metalowej gąbki .
 •  Codzienne używanie tarki
  „Pani podolog, ale te pięty mi tak pękają, a ja już codziennie używam tarki i nie ma poprawy” , otóż dlatego nie ma poprawy, że codziennie pobudzamy skórę…
 • Skarpetki złuszczające
  Możecie zafundować sobie poparzenie oraz nadmierne rogowacenie chociaż i tak to jeszcze nie są tak bardzo złe rzeczy które mogą wystąpić w po używaniu takiego produktu .
 • Brak pielęgnacji domowej oraz zbyt duże stężenie mocznika.
  Większość osób zmagających się z pękającymi piętami lub nadmiernym rogowaceniem kompletnie nie ma pielęgnacji domowej, a jeżeli już się pojawia to jest to balsam do ciała. Balsam do ciała jest do ciała nie do stóp 🙂

Stężenie mocznika w preparatach do pielęgnacji nie jest bez znaczenia przyjęło się, że im więcej tym lepiej niestety im więcej tym gorzej. W domowej pielęgnacji wystarczy 5-15%, w terapiach podologicznych 15-25%.

Jeżeli macie problem z pielęgnacją stóp, warto wybrać się na pierwszą wizytę do podologa by uzyskać wskazówki do poprawy komfortu.

pedicure bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *